KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13636600
nr 1363 6600
Helmi Sjöstrand
(1864-1957), Finland
Oljemålning, Fiskförsäljerskor på Gammel Strand Köpenhamn. Signerad, daterad 1922. Olja på duk, 61x89 cm
Kondition: slitage, skador
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 30 november 2020
kl 18:11:30
30/11 09:52:50
Helmi Sjöstrand
Läs mer om Helmi Sjöstrand